До Вашої уваги кілька завдань, які можна робити самостійно, без корегування викладачем.
Мета наведених нижче завдань
- проаналізувати для себе, де ми знаходимось на сьогоднішній день у нашій "життєвій подорожі".
"Я. Зупиняюсь. На життєвих сходах на коротку мить, щоб озирнутись і побачити, що я подолав, як воно мерехтить глибоко внизу і що я бачу високо-високо в небі, до чого мені ніколи не дотягнутись навіть кінчиками пальців"...
Спробуйте намалювати 2 групи асоціацій -
- що ми хотіли б запам'ятати назавжди, а що прагнемо забути (емоція/життєва подія);
- що ми вважаємо грандіозно більшим за свою особистість (недосяжна мрія/якість характеру/всесвіт тощо), а що вважаємо суттєво меншим (вирішена проблема/подоланий у минулому страх тощо).
Такі вправи допоможуть побачити, зрозуміти, яке місце ми відвели собі у оточуючому світі, на якому етапі самоусвідомлення ми зараз знаходимось. Для людини характерно або перебільшувати або зменшувати свій статус і можливості. А завдання мають допомогти з'явитись певній об'єктивності у самосудженні.
Перша вправа спонукатиме витягти з пам'яті моменти, які, можливо, вже трошки припорошені пилом рутини, але несуть великий емоційний потенціал. Коли усвідомлюємо, які події впродовж тривалого часу впливають на нас (як позитивно так і негативно), наше інформаційне поле немовби звільняється, певним чином очищується, стає сильнішим, готовим для нових звершень.
За бажанням, малюнок того, що ми хочемо забути, можна будь-яким чином символічно знищити:)
Друге завдання допоможе розібратись, якими ми сприймаємо себе по відношенню до навколишнього світу. Чи варті явища, які більші за нас (фізично чи особистісно), сприймати як недосяжні чи з острахом? Ймовірно, у дитинстві таких явищ було набагато більше? І це може означати, що теперешній етап минеться і ми станемо більше за те, що зараз намалювали?
А те, чого ми об'єктивно більші, можна проаналізувати як результат власного розвитку, роботи над собою, руху уперед?... "Погодуємо" похвалою власне Его.
У вівторок (19.07) з дівчатами Людмилою та Адріаною спробували другу пару асоціацій. У Люди цікаві картинки- вона більша за певний набір страхів, але менша за свого янгола-охоронця, який завжди поруч із нею. Натомість Адріана - менша за свій страх (в кінці цей малюнок було "ритуально" знищено), але більша за певну свою ситуацію та цілу планету Земля (Адріана багато подорожує, можливо, тому так сприймає світ).
Звісно, набір асоціацій індивідуальний. І необов'язково художньо їх зображати. Але продумати, проговорити, намалювати, ймовірно, знищити - і свідомість насправді звільнюється від цих шаблонів, готова для підкорення нових вершин та розширення горизонтів.
Корисно підписати малюнки (що ми зобразили і якого числа, проставити дату). Через кілька років Ви будете вражені, наскільки зміняться відповіді на поставлені тут питання.
Бажаю успіху та глибокого дослідження! Що може бути цікавішим, ніж безкінечний всесвіт власної свідомості!
  
|